Wupisanje dźěłowych městnow | Wupisanje źěłowych městnow | Stellenausschreibungen

Wupisanje źěłowego městna

Pytamy

projektowu managerku /
projektowego managera (m/w/d)

aby se team za projektowe źěło serbskich towaristwow zmócnił.

Waše nadawki

  • pśewześe nadawkow realizacije wjelikich projektow pó cełej Łužycy na zakłaźe kooperaciskich dogronow
  • pódpěra serbskich towaristwow pśi planowanju projektow a nastajanju kostowych a financnych planow ako tek spěchowańskich pšosbow
  • terminowe wótgłosowanje lětnych projektowych planow ze zajmowanymi partnarjami ze zaměrom, koordiněrowaś serbske projektowe źěło a zwězaś resurse z pomocu nowych medijow
  • planowanje a pśewjeźenje lětnego dalejkubłanja k serbskim kulturnym projektam za towaristwa

Wuměnjenja a wócakowanja

  • master of arts abo bachelor of arts z pśidatnymi certifikatami (na pśikład projektowy abo kulturny management, zawodne zlicowaŕstwo, sorabistika)
  • wjelgin dobre komunikaciske zamóžnosći, zwólniwosć zasajźenja a fleksibelnosć
  • znajobnosći k spěchowanskim programam za kulturne projekty
  • wobkněženje serbšćiny a nimšćiny
  • wobšyrne znajobosći towaristwowego, zastojnskego a pśizwóleńskego pšawa
  • nazgónjenja pśi nawjedowanju projektowych kupkow abo sobuźěłaśerjow
  • zwězanosć ze serbskim towaristwowym žywjenim
  • jězdna dowólnosć

Pśistajenje jo nachylnje wobgranicowane až do kóńca 2025. Źěłowy cas wugótujo tyźeński 40 góźinow, mjenjej jo pó dogronjenju móžne.

Myto płaśimy pó TV-L. Źěłowe městno jo we Łužycy.

Smy Waš zajim buźili? Gaž jo, procujśo se ze swójimi dopołnymi pódłožkami až do

8. apryla pla:

Domowina z. t.
Judit Šołćina, jadnaŕka
Póstowe naměsto 2
02625 Budyšin

e-mail: sekretariat@domowina.de

Zur Stellenausschreibung in deutscher Sprache

Wupisanje dźěłoweho městna

Pytamy hnydom jako zastup za staršiski čas

młodźinsku referentku /
młodźinskeho referenta (m/ž/d)

w zarjedźe Domowiny w Budyšinje.

  • organizowanje a přewjedźenje projektow za młodźinu/z młodźinu
  • dalše skrućenje a wutwarjenje syće mjez młodźinskimi klubami w serbskim sydlenskim rumje wokrjesow Budyšin a Zhorjelc
  • podpěra při přewjedźenju serbskich nałožkow k skrućenju serbskeje identity a wužiwanja serbskeje rěče
  • koordinacija poskitkow w ramiku dźěćaceje a młodźinskeje pomocy po SGB VIII
  • sobuskutkowanje w gremijach młodźinskeje pomocy

Wuměnjenja a wočakowanja

  • pedagogiske, socialnopedagogiske abo za dźěłowy wobłuk přirunajomne wysokošulske wotzamknjenje
  • ertne a pisomne wobknježenje serbšćiny
  • kmanosć samostatneje dźěławosće, zwólniwosć zasadźenja a fleksibelnosć
  • jězbna dowolnosć

Dźěłowy čas wučinja tydźensce 25 hodźinow, wot junija su hač do 40 hodźinow móžne.

Mzda płaći so po TV-L. Dźěłowe městno je Budyšin.

Smy Waš zajim budźili? Jeli haj, požadajće so ze swojimi dospołnymi podłožkami hač do

8. apryla 2024 pola:

Judit Šołćina, jednaćelka

Pytamy

sekretaŕku/wěcywobźěłaŕku
(m/ž/d)

w zastojnstwje Domowiny w Chóśebuzu.

Nadawki

  • organizacija a koordinacija běrowowych wótběgow
  • wobźěłanje posta a dalšnych běrowowych a pisnych nadawkow
  • planowanje financow a wótlicenje financnych pódłožkow regionalnego běrowa w Chóśebuzu
  • koordinacija a pśigótowanje pósejźenjow gremijow

Wuměnjenja

  • wótzamknjone pśekupowaŕske wukubłanje
  • wustne a pisne wobkněženje dolnoserbšćiny
  • pówołańske nazgónjenja w běrowowem źěle
  • samostatna a dokradna źěłowa wašnja
  • wobkněženje computerowych programow MS Office

Myto płaśimy pó TV-L. Źěłowy cas wugótujo tyźeński 40 góźinow, mjenjej jo pó dogronjenju móžne. Źěłowe městno jo w Chóśebuzu.

Smy waš zajm wubuźili? Pótom póžedajśo se pšosym ze swojimi pódłožkami až do 31.03.2024.

Pśi pšašanjach zatelefoněrujśo pšosym abo napišćo nam mejlku.

Domowina – Zwězk Łužyskich Serbow z. t.
Judit Šołćina
Postowe naměsto 2
02625 Budyšyn
sekretariat@domowina.de

Domowina jako nošerka projekta “Syć za regionalnu identitu a serbsku rěč - ZARI”  natwari tuchwilu team, kotryž serbšćinu rewitalizuje.

Tež kultura hraje wažnu rolu při namakanju a skrućenju identity. Tohodla chce projekt ZARI natwarić syć za serbsku ludowu kulturu, wuměłstwo a towarstwowy angažement.

W nim maja kulturni posrědnicy lokalne cyłki podpěrać, a wutworić syć mjez lajkami a profijemi. Dźěłać budźe so fachowje wusměrjene w sćěhowacych wobłukach: muzeje a domizniske stwy; hudźba a reje; literatura, dźiwadło a film; ludowe a tworjace wuměłstwo, drasta a sport.

Poskićamy Wam w teamje projekta ZARI dźěłowe městno jako

kulturny/-a posrědnik/ -ca.

Što su dźěłowe wobłuki?

  • přidźěło při zestajenju regionalnych kótwišćow kultury
  • natwar syće mjez čestnohamtsce skutkowacymi towarstwami, jednotliwcami a kulturnymi zarjadnišćemi
  • planowanje a přewjedźenje dalekubłanjow a poradźowanjow
  • podpěra serbskich towarstwow při planowanju a přewjedźenju projektow/ wosebje spěchowanje dorosta
  • wudaće informaciskich materialow, brošurkow, přiručkow
  • zhromadne dźěło a podpěra kulturneho a kreatiwneho hospodarstwa

Što wot sobudźěłaćerja/-ki wočakujemy?

  • wysokošulske wotzamknjenje abo přirunujomne powołanske kompetency, po móžnosći na polu kulturneho managementa
  • znajomosće wo spěchowanskich programach na polu kultury
  • znajomosće stawiznow a kultury Serbow
  • ertne a pisomne wobknježenje serbšćiny; resp. zwólniwosć serbsku rěč nawuknyć
  • komunikatiwne kmanosće, zwólniwosć zamołwitosć přewzać, samostatne wašnje dźěłanja

Što skićimy?

  • tydźenski dźěłowy wobjim wučinja 40 hodźinow, po wotrěčenju je tež mjenje móžno
  • městno je wobmjezowane hač do 31.12.2026
  • wosobinske wuwiće podpěrujemy
  • mzdu płaćimy po TV-L

Wy sće zajimowany/-a?

  • požadajće so pola:

Domowina – Zwjazk Łužiskich Serbow z. t.
Póstowe naměsto 2, 02625 Budyšin

  • na požadanje ćežkozbrašenych při jenakich kmanosćach prěnjorjadnje dźiwamy
  • z prašenjemi wobroćće so na Dianu Pawlikowu (tel.: 03591/3163850 abo diana.pawlikowa@domowina.de)

Stellenausschreibung

Wir suchen eine/n

Projektmanagerin /
Projektmanager

zur Verstärkung des Teams für Projektarbeit der sorbischen Vereine.

Aufgabenbereiche

  • Unterstützung bei den Aufgaben zur Realisierung von Projekten in der Ober- und Niederlausitz auf Grundlage von Kooperationsverträgen
  • Unterstützung der sorbischen Vereine bei der Planung von Projekten, z. B. bei der Aufstellung von Kostenplänen sowie Förderanträgen
  • Terminabsprache bzgl. der jährlichen Projektpläne mit interessierten Partnern mit dem Ziel, die sorbische Projetarbeit zu koordinieren und die Ressourcen mit Hilfe von neuen Medien zu verbinden
  • Planung und Durchführung einer jährlichen Weiterbildung zu sorbischer Projektarbeit für Vereine

Voraussetzungen

  • Master of Arts oder Bachelor of Arts mit zusätzlichen Zertifikaten (z. B. Projektmanagement, Kulturmanagement, Betriebswirtschaft, Sorabistik)
  • sehr gute kommunikative Fähigkeiten, Einsatzbereitschaft, Flexibilität
  • Kenntnisse zu Förderprogrammen für Kulturprojekte
  • Beherrschung der sorbischen und deutschen Sprache
  • umfangreiche Kenntnisse des Vereins-, Verwaltungs- und Zuwendungsrechts
  • Erfahrungen bei der Anleitung von Projektgruppen und Mitarbeitern
  • Verbundenheit mit dem sorbischen Vereinsleben
  • PKW-Führerschein

Die Anstellung ist bis Ende des Jahres 2025 befristet. Die wöchentliche Arbeitszeit beträgt 40 Stunden, weniger ist nach Absprache möglich.

Das Gehalt wird nach Tarif TV-L gezahlt. Der Arbeitsort ist in der Lausitz.

Haben wir Ihr Interesse geweckt, dann freuen wir uns auf Ihre schriftlichen Bewerbungsunterlagen bis zum 8. April 2024:

Domowina – Bund Lausitzer Sorben e. V.
Judith Scholze/Šołćina, Geschäftsführerin
Postplatz 2
02625 Bautzen