Čłonojo Zwjazkoweho předsydstwa Domowina w legislaturnej periodźe 2021 - 2025/
Cłonki Zwězkowego pśedsedarstwa w legislaturnej perioźe 2021 - 2025/
Mitglieder des Bundesvorstandes der Domowina in der Legislaturperiode 2021 - 2025

 

 

Dawid Statnik

 

předsyda Domowiny/
Vorsitzender der Domowina

čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes

 

dr. Hartmut Leipner

 

zastupujucy pśedsedaŕ Domowiny/
stellv. Vorsitzender der Domowina

čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes

 

Marko Hančik/
Marko Hantschick

 

městopředsyda Domowiny/
stellv. Vorsitzender der Domowina


čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes

 

Marlis Młynkowa/
Marlis Müller

 

čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes

Župa "Michał Hórnik" Kamjenc/
Domowina-Regionalverband "Michał Hórnik" Kamenz

 

Franciska Albertowa/
Franziska Albert

 

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.
 

Wito Bejmak/
Wito Böhmak

 

Maćica Serbska z.t.

 

Beno Bělk/
Beno Bilk

 

Zwjazk serbskich spěwarskich towarstwow z.t./
Bund sorbischer Gesangvereine e.V.

 

Jan Bělk/
Jan Bilk

 

Zwjazk serbskich wuměłcow z.t./
Sorbischer Künstlerbund e.V.

 

Měrćin Brycka/
Martin Brützke

 

Spěchowanski kruh za serbsku ludowu kulturu z.t./
Förderkreis für sorbische Volkskultur e.V.

 

Jan Clausen
 

Župa "Michał Hórnik" Kamjenc/
Domowina-Regionalverband "Michał Hórnik" Kamenz
 
 

Bjarnat Cyž/
Bernhard Ziesch

 

Zwjazk serbskich rjemjeslnikow a předewzaćelow z.t./
Bund sorbischer Handwerker und Unternehmer e.V.

 

Lubina Dučmanowa/
Lubina Dutschmann

 

Župa "Handrij Zejler" Wojerecy z.t./
Domowina-Regionalverband "Handrij Zejler" Hoyerswerda e.V.
 

Jenifer Dünnbierowa/
Jenifer Dünnbier

 

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.

 

Damian Dyrlich/
Damian Dürlich

 

Towarstwo Cyrila a Metoda z.t./
Cyrill-Methodius-Verein e.V.

 

Kito Ela/
Christian Elle

 

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.

 

Milan Funka/
Milan Funke

 

Serbski Sokoł z.t.

 

 

Franciska Grajcarekec/
Franziska Grajcarek

 

Zwjazk za serbski kulturny turizm z.t./
Sorbischer Kulturtourismus e.V.

 

Krystof Grofa
Christoph Graf

 

Serbske młodźinske towarstwo "Pawk" z.t./
Sorbischer Jugendverein "Pawk" e.V.

 

Maksimilian Hasacki/
Maximilian Hassatzky

 

 

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.

 

Alena Hiccyna/
Alena Hitzke

 

Serbske šulske towarstwo z.t./
Sorbischer Schulverein e.V.

 

Wylem Janhoefer/
William Janhoefer

 

Župa Dolna Łužyca z.t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.

 

Mila Libšowa/
Mila Liebsch

 

Župa "Handrij Zejler" Wojerecy z.t./
Domowina-Regionalverbands "Handrij Zejler" Hoyerswerda e.V.
 

Matej Mark

e-mail

Zwjazk serbskich studowacych Župa "Jan Skala"/
Bund sorbischer Studierender

 

Diana Maticowa/
Diana Matiza

 

Župa „Jakub Lorenc-Zalěski“ z. t./
Domowina-Regionalverband „Jakub Lorenc-Zalěski”, Landkreis Görlitz e.V.

Foto: Laurence Chaperon






 

Marja Michałkowa/
Maria Michalk

 

Towarstwo Cyrila a Metoda z.t./
Cyrill-Methodius-Verein e.V.

 

Feliks Ričel/
Felix Rietschel

 

Towarstwo za spěchowanje serbskeho kulturneho a informaciskeho srjedźišća w Barlinje SKI z.t./
Gesellschaft zur Förderung eines Sorbischen Kultur- und Informationszentrums in Berlin SKI e.V.

 

Beno Sćapan/
Benno Scapan

 

Župa „Jan Arnošt Smoler“ Budyšin/
Domowina-Regionalverband "Jan Arnošt Smoler" Bautzen
 

Gerald Šejn/
Gerald Schön

 

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.
 

Diana Wowčerjowa/
Diana Schäfer

 

Župa "Michał Hórnik" Kamjenc/
Domowina-Regionalverband "Michał Hórnik" Kamenz
 

Lubina Žurec-Pukačowa/
Lubina Sauer

 

Towaršnosć za spěchowanje SLA z.t./
Gesellschaft zur Förderung des Sorbischen National-Ensembles e.V.