język   Rěč/Sprache/Language
język
Rěč/Sprache
file.title

Čłonojo Zwjazkoweho předsydstwa Domowina w legislaturnej periodźe 2021 - 2025/
Cłonki Zwězkowego pśedsedarstwa w legislaturnej perioźe 2021 - 2025/
Mitglieder des Bundesvorstandes der Domowina in der Legislaturperiode 2021 - 2025

Dawid Statnik

e-mail


předsyda Domowiny/
Vorsitzender der Domowina

čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes


dr. Hartmut Leipner

 

městopředsyda Domowiny/
stellv. Vorsitzender der Domowina

čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes


 

Marko Hančik/
Marko Hantschick

e-mail

městopředsyda Domowiny/
stellv. Vorsitzender der Domowina


čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes

Franciska Albertowa/
Albert
Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.
Wito Bejmak/
Böhmak
Maćica Serbska z.t.
Beno Bělk
Benno Bilk
Zwjazk serbskich spěwarskich towarstwow z.t./
Bund sorbischer Gesangvereine e.V.
 

Jan Bělk/
Jan Bilk

e-mail

Zwjazk serbskich wuměłcow z.t./
Sorbischer Künstlerbund e.V.

Měrćin Brycka/
Martin Brützke
Spěchowanski kruh za serbsku ludowu kulturu z.t./
Förderverein für sorbische Volkskultur e.V.
Jan Clausen Župa "Michał Hórnik" Kamjenc
Domowina-Regionalverband "Michał Hórnik" Kamenz
 

Bjarnat Cyž/
Bernhard Ziesch

e-mail

Župa “Michał Hórnik” Kamjenc/
Domowina-Regionalverband "Michał Hórnik" Kamenz

Lubina Dučmanowa/
Dutschmann


 Župa "Handrij Zejler" Wojerecy/
Domowina-Regionalverband "Handrij Zejler" Hoyerswerda

 

Jenifer Dünnbierowa/
 Jenifer Dünnbier

e-mail

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.

 

Damian Dürlich/
Damian Dyrlich

e-mail

Zwjazk serbskich studowacych – Župa „Jan Skala“/
Bund sorbischer Studierender

 

Kito Ela/
Christian Elle

e-mail

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.

 

Milan Funka/
Milan Funke

e-mail

Serbski Sokoł z.t.

 

Franciska Grajcarekec/
Franziska Grajcarek

e-mail

Serbske młodźinske towarstwo Pawk z.t./
Sorbischer Jugendverein Pawk e.V.

Krystof Grofa/
Graf
Serbske młodźinske towarstwo "Pawk" z.t.
Sorbischer Jugendverein "Pawk" e.V.
 

Maksimilian Hasacki/
Maximilian Hassatzky

e-mail

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.

Alena Hiccyna/
Hitzke
Serbske šulske towarstwo z.t./
Sorbischer Schulverein e.V.
Wylem Janhoefer/
Wiliam Janhoefer
Župa Dolna Łužyca z.t.
Regionalverband Niederlausitz e.V.

 

Mila Libšowa/
Liebsch

 

Župa "Handrij Zejler" Wojerecy/
Domowina-Regionalverband "Handrij Zejler" Hoyerswerda

 

Matej Mark

 

Župa "Jan Skala" - Zwjazk serbskich studowacych
Bund sorbischer Studierender

 

Diana Maticowa/
Diana Matiza

e-mail

Župa „Jakub Lorenc-Zalěski“ z. t./
Domowina-Regionalverband „Jakub Lorenc-Zalěski” e.V., Landkreis Görlitz

Foto: Laurence Chaperon








Marja Michałkowa/
Maria Michalk

e-mail

Towarstwo Cyrila a Metoda z.t./
Cyrill-Methodius-Verein e.V.

Marlis Młynkowa/
Müller

e-mail

Serbske šulske towarstwo z.t./
Sorbischer Schulverein e.V.

 

Feliks Ričel/
Rietschel

e-mail

SKI Berlin z.t.

 

Beno Sćapan

 

Župa "Jan Arnošt Smoler" Budyšin
Domowina-Regionalverband "Jan Arnošt Smoler" Bautzen

 

Gerald Šejn/
Schön

 

Župa Dolna Łužyca z. t./
Domowina-Regionalverband Niederlausitz e.V.

 

Lubina Žurec-Pukačowa/
Lubina Sauer

Towarstwo za spěchowanje SLA z.t.

 

Diana Wowčerjowa/
Diana Schäfer

e-mail

Zwjazk serbskich spěwarskich towarstwow z.t./
Bund sorbischer Gesangvereine e.V.


Facebook Button