Dobyćerjo wubědźowanja wo najrjeńše serbske jutrowne jejko 2020 | Preisträger des Wettbewerbes um das schönste sorbische Osterei 2020

Wóskowanje wjacebarbne / Wachsbatiktechnik mehrfarbig

1. myto: Sandra Siegert - Lubij/Löbau

2. myto: Bettina Borcherding - Rahden

3. myto: Heidemarie Hoeft - Mały Wjelkow/Kleinwelka

Wóskowanje jednobarbne / Wachsbatiktechnik einfarbig

1. myto: Friederike Zobel - Kamjenc/Kamenz

2. myto: Ines Trenschel - Climbach

3. myto: Bettina Borcherding - Rahden

Bosěrowanje wjacebarbne / Bossiertechnik mehrfarbig

1. myto: Beatris Sachse - Mikow/Mücka

2. myto: Rebecca Herold Uhlstädt – Kirchhasel

3. myto: Ines Trenschel - Climbach

Bosěrowanje jednobarbne / Bossiertechnik einfarbig

1. myto: Beatris Sachse - Mikow/Mücka

2. myto: Heidemarie Hoeft - Mały Wjelkow/Kleinwelka

3. myto: Ines Trenschel - Climbach

Škrabanje / Kratztechnik

1. myto: Carola Stauber - Berlin

2. myto: Kurt Pluta - Běła Woda/Weißwasser

3. myto: Helga Kalus - Wětošow/Vetschau

Wužrawanje / Ätztechnik

1. myto: Sylke Roßbach-Schreier - Choćebuz/Cottbus

2. myto: Edeltraud Gründel - Wojerecy/Hoyerswerda

3. myto: Dagmar Roßbach - Choćebuz/Cottbus


Připóznawanske myta –
Anerkennungspreise 2020

Horst Fabian -  Drježdźany/Dresden
- wóskowanje wjacebarbne/Wachsbatiktechnik mehrfarbig

Axel Amthor - Běła Woda/Weißwasser
- wóskowanje wjacebarbne/Wachsbatiktechnik mehrfarbig

Petra Nakoinz - Slepo/Schleife
- bosěrowanje wjacebarbne/Bossiertechnik mehrfarbig

Werner Zaroba - Wojerecy/Hoyerswerda
- škrabanje/Kratztechnik

Helena Palmanowa - Budyšin/Bautzen
- wužrawanje/Ätztechnik

Spěchowanske myta –
Förderpreise 2020

Wiebke Zimmermann - Markersdorf
- wóskowanje wjacebarbne/Wachsbatiktechnik mehrfarbig

Mandy Schulz - Choćebuz/Cottbus
- wóskowanje jednobarbne/Wachsbatiktechnik einfarbig

Madlen Pašcyna/Paschke - Worklecy/Räckewitz
- bosěrowanje wjacebarbne/Bossiertechnik mehrfarbig

Nicole Jähnichen - Mišno/Meißen
- bosěrowanje wjacebarbne/Bossiertechnik mehrfarbig

(Fotos: C. Knobloch)