Ortsgruppen und Kulturvereine des Domowina-Regionalverbandes Niederlausitz

 

Domowinska kupka Barbuk/

Domowina-Ortsgruppe Bärenbrück

Heidemarie Mattick

 

Drastwina rejowańska kupka „Barbuk“/
Trachtentanzgruppe „Barbuk“

Heike Platta

 

Domowinska kupka Běła Góra/
Domowina-Ortsgruppe Byhlegure

Margot Kanther

 

Tradiciske towaristwo Běła Góra/Błota z. t./
Traditionsverein Byhleguhre/Spreewald e. V.

Stefanie Noack

 

Domowinska kupka Kuparske Bórkow/
Domowina-Ortsgruppe Burg – Kauper

Benno Pötschke/Pěčka

 

Domowinska kupka Bórkowy - młoźina/
Domowina-Ortsgruppe Burg – Jugend

Christin Stoppa

 

Domowinska kupka Prizarske Bórkowy/
Domowina-Ortsgruppe Burg – Kolonie

Gustav Leska

 

Domowniske a drastwowe towaristwo Bórkowy z. t./Heimat- und Trachtenverein Burg e. V.

Ursel Lehmann

 

Zjadnośeństwo serbskich Błośańskich rybarjow Bórkowy a wokolina z. t./Gemeinschaft wendischer/sorbischer Spreewald-fischer Burg und Umgebung e. V.

Siegmund Lehmann

 

Domowinska kupka Brjazyna/
Domowina-Ortsgruppe Briesen

Jürgen Hanschke

 

Domowinska kupka Brjazyna n. j./
Domowina-Ortsgruppe Briesensee

Gertrud Heider

 

Domowinska kupka Cazow/
Domowina-Ortsgruppe Zahsow

Sieglinde Müller

 

Domowinska kupka Chóśebuz/
Domowina-Ortsgruppe Cottbus

Sabina Siegowa/Sieg
siegowa-stiftung(at)sorben.com

Domowinska kupka Depsk – młoźina/
Domowina-Ortsgruppe Döbbrick – Jugend

Stephanie Lehmann

 

Domowinska kupka Dešno/
Domowina-Ortsgruppe Dissen

Günther Jahn

 

Spěchowańske towaristwo „Domowniski muzej Dešno“ z. t./ Förderverein„Heimatmuseum Dissen“ e. V.

Christina Kliemowa/Kliem
(kontakt přez Serbski muzej Chóśebuz)

Domowinska kupka Dešno-młoźina/
Dissen Jugend

Christin Hassatzky

 Domowinska kupka Drjenow/
Domowina-Ortsgruppe Drehnow

Fryco Kšamaŕ/Kschammer 

 

Serbska tkajarska śpa Drjowk z. t./
Sorbische Webstube Drebkau e. V.

Roswitha Baumert
Markt 10, 03116 Drebkau/Drjowk

tel. 035602 22159, e-mail:

sorbische-webstube-drebkau(at)web.de

 

Rejowański ansambel „Pśijaśelstwo“/
Tanzensemble „Freundschaft“

 

Ullrich Blaschke

Domowinska kupka Grodk/
Domowina-Ortsgruppe
Spremberg/Schomberg

Petra Koark


Drastwowe towaristwo „Grodkojski serbski swajźbarski pśeśěg“ z. t./ Trachtenverein „Spremberger sorbischer Hochzeitszug“ e. V.

Ramona Schur

 

Muzikowe drastwowe towaristwo Grodk z. t./
Musikverein „Trachtenkapelle Spremberg“ e. V.

Gerd Schmiedel

 

Domowinska kupka Góry/
Domowina-Ortsgruppe
Guhrow

Jenifer Dünnbierojc/Dünnbier

Domowinska kupka Hochoza/
Domowina-Ortsgruppe Drachhausen

Fryco Wojto/Woitow

Domowinska kupka Janšojce/
Domowina-Ortsgruppe Jänschwalde

 

Günter Selleng

 

Tradiciske towaristwo „Jańske rejtowanje“ Kózło z. t./ Traditionsverein „Johannisreiten“ Casel

 

Burkhard Jurk

 

Domowinska kupka Łojojc/
Domowina-Ortsgruppe
Klein-Loitz

Sigrid Bolduan

Domowinska kupka Lubin/
Domowina-Ortsgruppe Lübben

 

Gisela Christl
www.spreewald-christl.de

Domowinska kupka Lubnjow „Jascolicka“/
Domowina-Gruppe Lübbenau„Schwälbchen“

 

Helena Krügerowa/Krüger

 

Domowinska kupka serbske blido“/
Domowina-Ortsgruppe
serbske blido

 

Sylvia Tilgner

 

„Rubiško“ – towaristwo za woplěwanje serbskich drastwow a nałogow z. t./
„Rubiško“ – Verein zur Pflege wendischer Trachten und
Bräuche e. V.

Andrea Pursche

 

Domowinska kupka Móst/
Domowina-Ortsgruppe Heinersbrück

 

Dieter Worreschk

 

Domowinska kupka Njabožkojce/
Domowina-Ortsgruppe
Naundorf

Gabriele Simon

 

 

Drastwowa kupka „Nowa Niwa“/
Trachtenverein „Nowa Niwa“

Sylvia Tilgner

 

 

Domowinska kupka Prjawoz/
Domowina-Ortsgruppe
Fehrow

Ulrike Ketzmerick

 

 

Domowinska kupka Prjawoz-młoźina/
Domowina-Ortsgruppe Fehrow-Jugend

 

Janine Budich

 

 

Domowinska kupka Radowiza/
Domowina-Ortsgruppe Radewiese

Ines Schneider

 

 

Domowniske a drastwowe towaristwo Raduš/Błota z. t./
Heimat- und Trachtenverein Raddusch/Spreewald e. V.

 

Andrea Moll

 

 

Domowinska kupka Rogow-Baršć/
Domowina-Ortsgruppe Horno-Forst


Petra Schimtz



Domowinska kupka Rogozno – młoźina/
Domowina-Ortsgruppe Willmersdorf – Jugend

 

Vivien Halko

 

Domowinska kupka Rubyn/
Domowina-Ortsgruppe
Ruben

Anett Sischke

 

 

Domowinska kupka Smogorjow młoźina/
Schmogrow
Jugend

 

Stephanie Lehmann

 

 

Tradiciske towaristwo Strjažow z. t./
Traditionsverein Striesow e. V.

Frank Ryback

 

 

Domowinska kupka Škódow – młoźina/
Skadow – Jugend

 

Sebastian Lattke

 

 

Domowinska kupka Turjej/
Domowina-Ortsgruppe
Tauer

Harald Koncak/Konzack

(kontakt přez zarěd Domowiny w Chóśebuzu)

 

Kulturne a domowniske stawizny
Turjej z. t./
Kultur– und Heimatgeschichte Tauer e. V.

Karin Kalawcyna/Kallauke

 

 

 

Domowinska kupka Turnow/
Domowina-Ortsguppe
Turnow

Hanka Pahn

 

 

Domowinska kupka Wětošow/
Domowina-Ortsgruppe Vetschau

Milan Noack

 

 

Tradiciske towaristwo Wjerbno w Błotach z. t./
Traditionsverein Werben im Spreewald e. V.

 

Uwe Domaschenz

 

 

 

 

Domowinska kupka Wjerbno/
Domowina-Ortsgruppe Werben

Horst Wolk

 

 

Domowinska kupka Zaspy – młoźina/
Saspow – Jugend

 

Jens Schmolka

 

 

 

Domowinska kupka Zušow/
Domowina-Ortsgruppe Suschow

Carola Greiner

 

 

Dolnoserbske drastwowe towaristwo „Pśěza“ z. t./Žylow/
Niedersorbischer Trachtenverein „Spintestübchen-Pśěza“ e. V./Sielow

 

Jörg Masnik

 

 

 

 

Nimsko-serbski ansambel Žylow z. t./
Deutsch-sorbisches Ensemble
Sielow e. V.
www.folklore-dse.de

 

Jana Krüger

e-mail: info(at)folklore-dse.de

 

 

 

Tradiciske towaristwo Žylowk z. t./
Traditionsverein Merzdorf e. V.

Peter Löffler

 

 

 

Domowinska kupka Žylow/
Domowina-Ortsguppe Sielow

Juro Gera/Gehre

 

 

Domowinska kupka Žylow – młoźina/
Sielow – Jugend

Steven Liebau