Preisträger des Wettbewerbes um das schönste sorbische Osterei 2018/ Dobyćerjo wubědźowanja wo najrjeńše serbske jutrowne jejko 2018

Dnja 20.2.2018 rozsudźi jury wo mytach we wubědźowanju wo najrjeńše serbske jutrowne jejko 2018.

Tule wozjewimy lětušich dobyćerjow:

Wóskowanje wjacebarbne / Wachsbatiktechnik mehrfarbig

1. myto: Sylke Roßbach-Schreier - Choćebuz/Cottbus                 

2. myto: Beatris Sachse - Mikow/Mücka                         

3. myto: Bettina Borcherding - Rahden     

 

Wóskowanje jednobarbne / Wachsbatiktechnik einfarbig

1. myto: Dorothea Šołćina/Scholze - Budyšin/Bautzen                   

2. myto: Beatris Sachse - Mikow/Mücka                        

3. myto: Friederike Zobel - Kamjenc/Kamenz        

 

Bosěrowanje wjacebarbne / Bossiertechnik mehrfarbig

2. myto: Ines Trenschel - Climbach                               

2. myto: Kornelia Thor - Lipsk/Leipzig                         

3. myto: Dorothea Šołćina/Scholze - Budyšin/Bautzen                   

 

Bosěrowanje jednobarbne / Bossiertechnik einfarbig

1. myto: Dorothea Šołćina/Scholze - Budyšin/Bautzen                   

3. myto: Ines Trenschel - Climbach                               

3. myto: Kornelia Thor - Lipsk/Leipzig                  

 

Škrabanje / Kratztechnik

1. myto: Carola Stauber - Berlin                                     

2. myto: Lothar Balting - Seebach

 

Wužrawanje / Ätztechnik

1. myto: Sylke Roßbach-Schreier - Choćebuz/Cottbus                 

2. myto: Dagmar Roßbach - Choćebuz/Cottbus                 

3. myto: Edeltraud Gründel - Wojerecy/Hoyerswerda         

 

Připóznawanske myta – Anerkennungspreise 2018

Silvia Richter, Choćebuz/Cottbus - wóskowanje wjacebarbne

Wolfgang Roßbach, Choćebuz/Cottbus - wóskowanje wjacebarbne

Helena Palmanowa/Pallmann,  Budyšin/Bautzen - wóskowanje jednobarbne

Sylvina Schilling, Njeswačidło/Neschwitz - wóskowanje jednobarbne

Corinna Měrćinkowa/Mirtschink, Chelno/Cölln - bosěrowanje wjacebarbne

Manuela Sturm, Budyšin/Bautzen - bosěrowanje jednobarbne

Helena Palmanowa/Pallmann, Budyšin/Bautzen - wužrawanje

 

Spěchowanske myto – Förderpreise 2018

Lydia Hoppe, Choćebuz/Cottbus - wóskowanje wjacebarbne

Rebecca Herold, Uhlstädt-Kirchhasel  - bosěrowanje wjacebarbne

Madlen Pašcyna/Paschke, Worklecy/Räckewitz - bosěrowanje wjacebarbne

Veronika Zobel, Biela - grawěrowanje