select language   Rěč/Sprache/Language
select language
Rěč/Sprache
file.title

Čłonojo Zwjazkoweho předsydstwa Domowina w legislaturnej periodźe 2017 - 2021/
Cłonki Zwězkowego pśedsedarstwa w legislaturnej perioźe 2017 - 2021/
Mitglieder des Bundesvorstandes der Domowina in der Legislaturperiode 2017 - 2021

Dawid Statnik/
David Statnik

předsyda Domowina/
Vorsitzender der Domowina

čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes


Wylem Janhoefer/
William Janhoefer

městopředsyda Domowina/
stellv. Vorsitzender der Domowina

čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes


 

Marko Hančik/
Marko Hantschick

městopředsyda Domowina/
stellv. Vorsitzender der Domowina


čłon prezidija zwjazkoweho předsydstwa/
Mitglied des Präsidiums des Bundesvorstandes

 

Jan Bělk/
Jan Bilk

Zwjazk serbskich wuměłcow z.t./
Sorbischer Künstlerbund

 

Marcel Brauman/
Marcel Braumann

Župa „Handrij Zejler“ Wojerecy/
Regionalverband der Domowina Hoyerswerda

 

Hanka Budarjowa/
Hanka Budar

Zwjazk za serbski kulturny turizm z.t./
Sorbischer Kulturtourismus e.V.

 

Bjarnat Cyž/
Bernhard Ziesch

Župa “Michał Hórnik” Kamjenc/
Regionalverband der Domowina Kamenz

 

Marka Cyžowa/
Marka Ziesch

Maćica Serbska/
Maśica Serbska z. t.

 

Monika Cyžowa/
Monika Ziesch

Zwjazk serbskich rjemjeslnikow a předewzaćelow z.t./
Bund sorbischer Handwerker und Unternehmer e.V.

 

Zala Cyžowa/
Rosalia Ziesch

Župa “Michał Hórnik” Kamjenc/
Regionalverband der Domowina Kamenz

 

Jenifer Dünnbierowa/
Jenifer Dünnbier

Župa Dolna Łužyca z. t./
Regionalverband der Domowina Niederlausitz e.V.

 

Damian Dyrlich

Zwjazk serbskich studowacych – Župa „Jan Skala“/
Bund sorbischer Studierender

 

Kito Ela/
Christian Elle

Župa Dolna Łužyca z. t./
Regionalverband der Domowina Niederlausitz e.V.

 

Milan Funka/
Milan Funke

Serbski Sokoł z.t.

 

Franciska Grajcarekec/
Franziska Grajcarek

Serbske młodźinske towarstwo Pawk z.t./
Sorbischer Jugendverein Pawk e.V.

 

Maximilian Hassatzky

Župa Dolna Łužyca z. t./
Regionalverband der Domowina Niederlausitz e.V.

 

Manfred Hermaš/
Manfred Hermasch

Župa „Jakub Lorenc-Zalěski“ z. t./
Domowina-Regionalverband „Jakub Lorenc-Zalěski” im Landkreis Görlitz

 

dr. Fabian Jacobs

Spěchowanski kruh za serbsku ludowu kulturu z.t./
Förderkreis für sorbische Volkskultur e.V.

 

Marko Kliman/
Marko Klimann

Župa “Michał Hórnik” Kamjenc/
Regionalverband der Domowina Kamenz

 

Diana Maticowa/
Diana Matiza

Župa „Jakub Lorenc-Zalěski“ z. t./
Domowina-Regionalverband „Jakub Lorenc-Zalěski” im Landkreis Görlitz e.V.

 

Marja Michałkowa/
Maria Michalk

Towarstwo Cyrila a Metoda z.t./
Cyrill-Methodius-Verein e.V.

   

Marlis Młynkowa/
Marlies Müller

Serbske šulske towarstwo z.t./
Sorbischer Schulverein e.V.

 

Jan Nuk/
Jan Nuck

Towarstwo Cyrila a Metoda z.t./
Cyrill-Methodius-Verein e.V.

 

Jana Pětrowa/
Jana Peter

Župa „Jan Arnošt Smoler“ Budyšin/
Regionalverband der Domowina Bautzen

 

Katrin Suchec-Dźisławkowa/
Kathrin Suchy-Zieschwauck

Towaršnosć za spěchowanje serbskeho ludoweho ansambla z.t./
Gesellschaft zur Förderung des Sorbischen National-Ensembles Bautzen e.V.

 

Collett Šampatisowa/
Collett Schampatis

Župa Dolna Łužyca z. t./
Regionalverband der Domowina Niederlausitz e.V.

 

Enrico Šołta/
Enrico Scholze

Župa „Handrij Zejler“ Wojerecy/
Regionalverband der Domowina Hoyerswerda

 

Kathrin Šwjelina/
Kathrin Schwella

Župa Dolna Łužyca z. t./
Regionalverband der Domowina Niederlausitz e.V.

 

Judith Wałdźic/
Judith Walde

Towarstwo za spěchowanje serbskeho kulturneho a informaciskeho srjedźišća w Barlinje SKI z.t./
Gesellschaft zur Förderung eines Sorbischen Kultur- und Informationszentrums in Berlin SKI e.V.

 

Diana Wowčerjowa/
Diana Schäfer

Zwjazk serbskich spěwarskich towarstwow z.t./
Bund sorbischer Gesangvereine e.V.


Facebook Button